שכונת נווה ישראל - הרצליה

שכונת נווה ישראל הרצליה

בואו נגלה לכם סוד קטן שממש יפתיע אתכם על שכונת נווה ישראל הרצליה, 

שכונת נווה ישראל כונתה תחילה בשם שכונת "גליל ים", בשל הקרבה לקיבוץ גליל ים בחלקה המערבי של שכונת נווה ישראל כפי שהנכם מכירים היום.

תוכן עניינים

הקשר בין נווה ישראל לגליל ים

היום אנו עדים לכך כי שכונת גליל ים הסמוכה דווקא ממותגת כשכונת הפארק של הרצליה ומושכת אליה משפחות ממעמד גבוה, הייטקיסטים, משקיעים ועוד. לא מעט דירות בגליל ים אמנם הושכרו כחלק מהיותן של כ-1,500 יחידות דיור אשר הוגרלו במסגרת מחיר למשתכן ובעליהם לא מתגוררים כלל באזור. כך, צברה לעצמה שכונת גליל ים ביקושים עזים לשכירויות, דבר שהוביל מטבע הדברים, לעליית המחירים בשוק הדירות בסביבת שכונת גליל ים. רחוב דשא אהרונסון הנו רחוב ההמשך של רחוב ויצמן בהרצליה ואנכי לרחוב הרב קוק. מרחוב דשא אהרונסון, נבנתה כיכר המובילה במערב לשכונת גליל ים, בדרום לקיבוץ גליל ים ובמזרח לשכונת נווה ישראל. את דרך הגישה לנוה ישראל מאזור זה, חיברו בשנת 2020 לשכונה וכך, נהנתה שכונת נווה ישראל באופן דרמתי ממצב זה.

הפוטנציאל והיתרונות בשכונת נווה ישראל

יש מי שזיהו את הפוטנציאל הטמון בסמיכות שכונת נווה ישראל לשכונת גליל ים וכך, חברת מנרב פרויקטים, החלה לקדם לפני כעשור ולהוביל פרויקט פינוי בינוי שלימים הועבר לייזום על ידי חברת ישראל קנדה. 

כך ברחוב בר כוכבא, הרחוב המרכזי החוצה את השכונה, אשר עד לאחרונה היה אזור פחות נוצץ בשכונת נווה ישראל, מצוי בבניה כיום פרויקט פורץ דרך המעיד על הפוטנציאל הגלום בפרויקטים של פינוי בינוי והתחדשות עירונית בהרצליה ומסמל את האופן בה עשויה להשפיע התחדשות עירונית בעיר שכן, הפרויקט צפוי לכלול מעל 400 יחידות דיור, לצד מסחר ופנאי.

גם מיתוג פרויקט הגפן הרצליה לא איחר לבוא וכונה כ-"פרויקט הגפן פינת גליל ים" בשל הקרבה המירבית לשכונה כאמור.

אפשר לשער ולא בכדי כי מיתוג הקרבה לשכונת גליל ים סייע פלאים לחברת ישראל קנדה להשיא מחירים באזור ואולי בצדק, כי נדרש מעבר של כביש בודד על מנת להינות מכל מה שיש לשכונת גליל ים להציע מצד אחד וכן, להינות מקרבה לשכונת נווה אמירים ומתחם צמרות ובתי יוקרה ברמת השרון.

מאפייני שכונת נווה ישראל

ועכשיו אחרי שקצת סיפרנו לכם על היתרונות של שכונת נווה ישראל, בואו נדבר קצת על השכונה עצמה.

שכונת נווה ישראל משתרעת על כ-700 דונמים וממוקמת בחלקה הדרומי של העיר הרצליה, מאופיינת בבניה נמוכה של קוטג'ים חד משפחתיים ודו משפחתיים, לצד בתי סבתא ובנייני קומות. 

רחוב בר כוכבא הנו הרחוב המרכזי בשכונה החוצה באופן מעוקל את שכונת נוה ישראל מצומת הרב קוק ורחוב העצמאות הרצליה ועד לרחוב בן גוריון הרצליה. כמו כן, גובלת השכונה בצומת ארלוזורוב, צומת כדורי, דרך מתחם אולפני הרצליה. 

אם תמשיכו ישר בבר כוכבא לכיוון רחוב בן גוריון כאמור, תגיעו להרצליה הצעירה, תפנו ימינה, תגיעו לרמת השרון ואם תפנו שמאלה, תגיעו עד לרחוב סוקולוב הרצליה – הרחוב התוסס והמתחדש של הרצליה. 

אפשר לומר כי שכונת נווה ישראל ממוקמת באופן אידיאלי המאפשר לצאת בפשטות לכל קצוות העיר הרצליה ביתר קלות. כך, גם קניון שבעת הכוכבים נמצא במרחק קצר מאוד מהשכונה, מתחם זרובבל (חנה רובינא) מצוי אף הוא בקרבת מקום.

חינוך

מבחינת חינוך, תמצאו בשכונה את בית הספר היסודי על שם יצחק בן צבי. בית הספר היסודי נתיב, ספרייה ואת מתנ"ס נווה ישראל.

בית ספר בן צבי הרצליה הנו בית ספר מעולה, בו לומדים תושבי שכונת נווה ישראל ונווה אמירים

בשכונה תמצאו גם את הספרייה הממוקמת בתוך בית הספר – ספרית בן צבי הרצליה.

לאור העובדה כי שכונה נווה ישראל בנויה בין היתר בבתים צמודי קרקע, תחום גני הילדים הפרטיים בהרצליה צבר תאוצה ואפשר למצוא גני ילדים פרטיים בתחום השכונה. 

גם תושבי שכונת גליל ים נהנים מהקרבה וגני הילדים בשכונת נווה ישראל מלאים בתושבי שכונת גליל ים.

לסיכום

בנימה אישית, עובדים, חיים ונושמים באמת את השכונה וללקוחותינו דרושים עוד בתים בנווה ישראל ודירות בנווה ישראל הרצליה הן מוצר מאוד מבוקש באמתחתנו. 

אם גם אתם חושבים למכור או לרכוש נכס בשכונת נווה ישראל, גליל ים, הרצליה והסביבה, משרדנו REAL Herzliya מומחה לאזור זה ונשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

עידן אבו, בעלים  – 054-5326522

idan passport
השאירו פרטים ונחזור בהקדם