המדריך לקניית דירה

דירות למכירה בהרצליה

רוכשים דירה? בשעה טובה!

בין אם התחלתם בחיפושים אחר דירת מגורים בהרצליה ובין אם לא, בטח כבר הבנתם שתהליך רכישת נכס בהרצליה והסביבה עשוי להיות מאתגר, מרגש, ומלא תחנות שכדאי להכיר מראש.

על מנת לחסוך לכם זמן יקר ואנרגיה ובעיקר על מנת להיות ערוכים להזדמנויות ששוק הנדל"ן בהרצליה מביא, כדאי שתקראו ותשמרו את המידע השימושי הזה !

תוכן עניינים - המדריך לקניית דירה

השלבים למציאת דירה

צוות ריל REAL Herzliya דאג להכין לכם ממש כאן את כל התחנות והשלבים המרכזיים שיעזרו לכם להתמקד, לחסוך זמן יקר, מתח והרבה כאב ראש.

אלו השלבים המומלצים על ידי מומחי ריל הרצליה REAL Herzliya – בית אמיתי לנדל"ן!

1. איתור דירות למכירה

עיר הרצליה מחולקת לכמה שכונות ומתחמי דיור שיכולים להיות מרוחקים ושונים מאוד באופי וחווית המגורים. ישנם הבדלים ניכרים גם במחירי הנכסים בין שכונה לשכונה. כדאי להתמקד ראשית על: א. בחירת תקציב – מלכאת החיפוש תהיה פשוטה הרבה יותר אם לפני הכל, תקבעו תקציב יעד לדירת או בית חלומותיכם. בחירת תקציב תיעשה בהתאם ליכולת המימון הנדרשת ובעדיפות לאחר בדיקה מול בנק למשכנתאות.

האם לצורך הרכישה תצטרכו למכור נכס?

במידה וכן, מומלץ לבחון אם ביכולתכם להיכנס לעסקת קניה לפני שמכרתם או לחלופין, למכור ולקנות צמוד ככל האפשר. מכירת דירה זה תהלי בפני עצמו ולמהלך משולב וסבוך כזה מומלץ במיוחד להיוועץ ביועץ נדל"ן מומחה לביצוע הערכת שווי דירה בהרצליה לפני התהליך ולקבלת חוות דעת ובניית מסלול שיטתי לביצוע מוצלח של המהלך.

מוזמנים ליצור איתי קשר ואשמח לעזור גם בוואטצאפ:

עידן אבו, (עו"ד ומגשר) –  בעלים ויועץ נדל"ן  054-5326522

ב. בחירת אזור מועדף בעיר הרצליה. לאחר בחירת התקציב, בחירת אזור המגורים היא השלב המרכזי. לעיתים תגלו שבאזור או השכונה שהנכם מכוונים אליה, מחירי הדירות והתמורות שתקבלו, שונים באופן ניכר מהתמורה שתקבלו בשכונה אחרת. 

ג. היעזרו בסוכן נדל"ן מומחה, חוות דעת של מומחה נדל"ן אזורי תאפשר לכם להיות ממוקדים יותר, זריזים יותר וסביר שתחסוך לכם הרבה זמן יקר, אנרגיה וכסף. תשאלו שאלות, תשתפו עם סוכן הנדל"ן את הציפיות שלכם. סוכן נדל"ן מומחה יבצע עבורכם את העבודה ואף יחשוף אתכם להזדמנויות אמיתיות שצצות בשוק בכל יום, לעיתים עוד לפני שמתפרסמות.

2. איתור דירות למכירה

לפני שעוברים לשלב המו"מ, מומלץ להביא את כל מקבלי ההחלטות שיסייעו לכם לקבל החלטה נכונה. הורים \ אחים. "בדק בית" – בדיקת מהנדס במידת הצורך. ובעיקר לוודא שאין דברים סמוים שלא הבחנתם בהם.

*טיפ- חוק המתווכים מחייב את המתווך לפעול בהגינות ונאמנות ולכן, כשאתם נעזרים במתווך, המתווך מחוייב לספר לכם על כל ליקוי שידוע לו כך שלא יהיו הפתעות.

3. מו"מ עם המוכרים

מצאתם את בית חלומותיכם, יופי! בין אם נעזרתם במומחה נדל"ן של Herzliya REAL ובין אם בחרתם לעשות זאת בעצמכם, אתם עשויים להבין שהדרך לקנית נכס טומנת בחובה גם רגשות עזים. יש חשיבות אדירה לצד שלישי (מתווך), שיוביל את תהליך המו"מ עבורכם בדרך הנכונה ובתנאים שיהיו מקובלים עליכם. חשוב לסכם את המחיר, תנאי התשלום, מועד הפינוי והתחולה, כמו כן אני ממליץ לערוך בדיקה מקדימה של שווי הנכס לפני שמסכמים על המחיר הסופי של הדירה. עבודה יסודית של מומחה נדל"ן, תחסוך לכם עשרות אלפי ש"ח. לכן, חשוב לבחור בקפידה מתווך מקצועי ומיומן בדרך לעסקת חייכם והגשת החלום.

4. בשעה טובה! עשיתם דרך.

מצאתם את האחת. ניהלתם באמצעות מתווך מו"מ מוצלח. הכל סוכם. התנאים, מועד הפינוי ואתם רגע לפני עסקה. מה עכשיו?! – בוחרים עו"ד מקרקעין לביצוע כל הבדיקות המשפטיות בנכס והכנת החוזה לחתימה.

5. לקיחת משכנתא

שלב מקדמי וחשוב עוד בשלב הראשון, היה לבחור תקציב יעד. את התקציב בוחרים עם קבלת אישור עקרוני מהבנק לאחר בחינה מדוקדקת של רף הכנסתכם, התחייבויות נוספות ומצב אשראי. כעת, כל שעליכם לעשות הוא לקדם חתימה על הסכם משכנתא מול בנק. מומלץ להיעזר ביועץ משכנתאות מנוסה אם אינכם מבינים את המשמעויות של כל הסעיפים הקטנים.

6. חתימה על ההסכם (חוזה)

הרגע המיוחל הגיע, כולם התכנסו, עורכי הדין, הצדדים והמתווכים שהובילו אתכם עד לרגע המיוחל. בחתימת ההסכם, תחתמו על יפויי כוח להעברת הזכויות ודיווח לרשויות המס על העסקה וכמובן על ההסכם.

בשעה טובה!

7.מסירת החזקה בנכס

ם העברת התשלום האחרון, המוכר יעביר אליכם את המפתחות, שלט השער, מפתחות לתיבת הדואר ותבצעו פרוטוקול קצר למסירה. חשוב לקרוא את מונה החשמל והמים ולדאוג לשייך את ההחשבונות על שמכם עוד באותו יום.

8. רישום הדירה על שמכם בלשכת רישום המקרקעין (טאבו).

מזל טוב. הרגע המיוחל הגיע. קיבלתם את החזקה וכעת ממשיכה מלאכת רישום הנכס על שמכם בלשכת רישום המקרקעין. אל דאגה, תהליך זה עשוי להימשך זמן מה אבל אינו מעכב את קבלת החזקה בנכס.

בנימה אישית, שמי עידן אבו, יועץ נדל"ן ובעלים של סוכנות הנדל"ן REAL Herzliya – בית אמיתי לנדל"ן! עו"ד מוסמך ומגשר, בעל תואר שני Master בנדל"ן. עם רקע מעשי וניסיון עתיר בעסקאות נדל"ן. מעל הכל, אושר אמיתי עבורי להיות חלק מענף הנדל"ן הפורח בעיר הרצליה ולהוביל משפחות ומשפרי דיור להגשים חלומות נדל"ן בדרך בטוחה ואחראית.

אשמח ללוות גם אתכם בדרך הנכונה, הבטוחה והאמיתית להגשמת חלומות הנדל"ן שלכם!

לשאלות, ייעוץ והכוונה לפני מכירה או קניה אשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

עידן אבו, בעלים 054-5326522

מומחה לנדל"ן בהרצליה

ריל REAL Herzliya

בית אמיתי לנדל"ן!

idan passport
השאירו פרטים ונחזור בהקדם