שכונת גליל ים הרצליה

משרדנו מתמחה במכירת והשכרת נכסים בגליל ים עוד מיום הקמת השכונה ואנו מספקים לבעלי דירות בגליל ים שירות אישי ומקצועי לפני מכירה וקניה בגליל ים. בנוסף, אנו מציעים טיפול בהשכרת דירות בגליל ים וכל זאת תוך שימוש בשיטות שיווק ייחודיות לנו אשר הניבו תוצאות לעשרות לקוחותינו ברחבי הרצליה ובשכונת גליל ים הרצליה בפרט. 

 

שכונת גליל ים הרצליה

תוכן עניינים - שכונת גליל ים הרצליה ​

שכונת גליל ים הרצליה

נעים מאוד, שמי עידן אבו, אני סוכן נדל"ן פעיל בשכונת גליל ים והחלטתי לשתף אתכם בידע שלי על השכונה כך שגם אתם תבינו את היתרונות במגורים בשכונת גליל ים החדשה. 

שכונת גליל ים מזוהה גם בשם מתחם הכוכבים של הרצליה, מדובר שכונה אורבנית ומודרנית אשר הקמתה החלה בשנת 2014. שכונת גליל ים משלבת בתוכה שילוב קסום של עירוניות הרצליינית לצד שטחים פתוחים ומתקנים ציבוריים חדשניים שאין דומה להם במקומות אחרים בכל שכונות העיר הרצליה.

כיום וודאי תמצאו אצלנו בסוכנות ריל הרצליה פרויקטים בשיווק בגליל ים, אך לא רק. יוזמי תכנית שכונת גליל ים הביאו את חזונם לכך שעל אדמות קיבוץ גליל ים הנחשקות יוקם רובע עירוני איכותי, צעיר וחדש בלב ליבו הפועם של הרצליה. מתוך עיון בתכנית בניין העיר של גליל ים (תב"ע גליל ים – תוכנית הר/1/1985 הרצליה) מסתמן כי עם הקמת השכונה, המטרה שהוצבה ליוזמי התכנית הנה אכלוס בעיקר של משפחות צעירות ועמידות במלאי הדירות בגליל ים החדשה. כך, פרויקט, אפריקה ישראל גליל ים למשל, מאכלס לא מעט דירות מחיר למשתכן בהם זכו זוגות צעירים בהגרלת גליל ים מחיר למשתכן.

שכונת גליל ים, הלוא היא שכונת הכוכבים משתרעת על כ-500 דונמים ובשטחה נבנים מעל ל- 4000 יחידות דיור המהווים חיבור בין חלקה המזרחי של הרצליה מאזור שכונת נווה ישראל במזרח עד לגבול של הרצליה פיתוח במערב (כביש איילון). עוד גובלת שכונת גליל ים ברח' הרב קוק בצפון, קיבוץ גליל ים מדרום ומזרח.

תכנית גליל ים צפויה להוות רצף עירוני במהלך השנים הקרובות עם שכונת המגורים שעתידה לקום במערב רמת השרון. כמו כן, לצד מתחם גלילות שעתיד גם הוא לאכלס כ-12,000 יח"ד , דבר אשר יהווה רצף עירוני ומרכזי עם פאתי העיר תל אביב. 

מרבית הפרויקטים בשכונת גליל ים, כמו פרויקט צמרות גליל ים, פרויקט פרשקובסקי גליל ים ואפילו פרויקט סלע בינוי גליל ים, הוקמו ועוד יוקמו ברובד מרקמי של 8-10 קומות המשולבות היטב עם טבע ירוק וייחודי, לצד שדרות , טיילת הפארק המקיפה את השכונה, פארק עירוני ענק ( כ213 דונם – פארק גליל ים ) המשלב איגום ונחלים מלאכותיים הנובעים בין היתר ממתקן לטיהור שפכים גליל ים הממוקם בדרום מערב השכונה, אשר עתיד גם כן להתפנות בשנים שלאחר הקמת השכונה.

על פי התכנית בחלקה המערבי של שכונת גליל ים, עשוי להיבנות מרכז מסחרי מקומי אשר ישמש את תושבי שכונת גליל ים והסביבה. במרכז המסחרי של גליל ים צפויים להיות כל אזורי הבילוי בגליל ים לרבות בתי הקפה של גליל ים ועסקים מקומיים.

גליל ים

יתרונות השכונה

יתרונות שכונת גליל ים החדשה נובעים בעיקר מעובדת הנגישות האידיאלית ליציאות מהעיר, קרבה לקניון שבעת הכוכבים, פארק הרצליה הצפוי אף הוא להתחבר לפארק גליל ים (על פי התכנית המקורית), איכות חיים בשילוב ספורט, פנאי, תרבות ועוד.  בשכונת גליל ים תוכלו למצוא מתקני משחקים לצד גני שעשועים, בתי ספר חדישים וגני ילדים מתקדמים. בגליל ים יוקמו כל תשתיות הציבור הנחוצות לרבות בית הכנסת של גליל ים ואפילו חדר כושר בגליל ים ניתן למצוא במרחבי האוויר ופארק גליל ים הפתוח, ממש מול פרויקט שבירו, פרויקט רחוב הקרן

פרויקטים בשיווק גליל ים

בין הפרויקטים בגליל ים ניתן למצוא את הפרויקט של אפריקה ישראל – סביוני גליל ים, פרויקט צמרות גליל ים של קבוצת יצחקי, פרויקט רח' הקרן של חב' רמי שבירו גליל ים, אזורים גליל ים – הכוכב, איסתא בינוי , קבוצת הורוביץ – של היזמית חני הורוביץ : פרויקט פיבקו גליל ים ופרויקט מוזה MUZZA בגליל ים. 

כ-20% מדירות המגורים בשכונת גליל ים החדשה נועדו עבור זוגות צעירים וזוכי הגרלת מחיר למשתכן בגליל ים של משרד הבינוי והשיכון. דירות מחיר למשתכן בגליל ים, אמנם לא יכולות להימכר בשלב הראשון כדירות יד שניה, אלא בתשלום קנס כבד המושט על בעלי הדירות שיבחרו בכך. מחירי דירות השוק החופשי בגליל ים, ומחירי דירות מחיר למשתכן בגליל ים עשויים להשתנות להיות שונים במעט מדירות קבלן חדשות אחרות בגליל ים בשל תכנון, סטנדרט בניה, מספר החניות המשוייכות לדירה וכיוצא בכך.

תרבות ופנאי בגליל ים

שכונת גליל ים הנה שכונה המצויה בלב אזור ההתמחות של משרדנו עוד מיום הקמתה. אנו עדים לכך שלצד ייעודי הקרקעות למגורים בגליל ים מוקמים בימים אלה ברחבי השכונה גם בתי קפה, מגרשי ספורט, גינות כלבים, שטחי מסחר בגליל ים ועוד. בנוסף מתוכננים בשכונת גליל ים להיבנות גם שבילי אופניים רחבי היקפים, מסלולי ריצה ובעיקר קהילתיות הנבנית באמצעות תושבי השכונה.

פארק גליל ים ונחל גליל ים

כחלק מתכנית בניין העיר של גליל ים (תב"ע הר/1985/א' – תב"ע גליל ים החדשה), הובאה הנחיה להסטת נחל גלילות לצד תכנית לפיתוח פארק גליל ים בלב שכונת גליל ים הרצליה.

כך, מערכת הניקוז בשכונת גליל ים צפויה לקלוט עודפי נגר חריגים משטחי המגורים של תכנית גליל ים, כולל הסדרה והסטה של נחל גלילות אשר מבוצעת בימים אלה בשלבים.

בשלב הראשון, ערוץ הנחל מוסט בחלקו הצפוני  של שכונת גליל ים כך שצפוי לזרום בשטח פארק גליל ים אל שטח האיגום המלאכותי בפארק גליל ים החדשה. דרך תעלה העוברת מתחת לצומת שבעת הכוכבים בהרצליה דרך מנהרת ניקוז קיימת, מוגלשים מימי התעלה אל שטחי האיגום בגליל ים וברחבי פארק גליל ים.

בשלב השני, תעלת נחל גלילות תוסט לכיוון מערב ובחזרה צפונה בתחום פארק גליל ים. בימי סופות חריגות, שטחי האיגום בפארק גליל ים יוצפו ועל ידי כך, יוגדלו שטחי אגירת המים ובכך מתאפשר חלחול טבעי יותר של מים לתוך מי התהום של החוף.

כל אזור פארק גליל ים צפוי להתאחד עם המרקם של פארק הרצליה ובכך ליצור רצף של ריאה ירוקה בלב הרצליה. בסביבת פארק גליל ים תמצאו אזורי הליכה להולכי רגל, טיילת, גני שעשועים בגליל ים ובעיקר נוף קסום אפילו מתוך מרפסות הדירות בשכונת גליל ים החדשה בהרצליה.  עוד תמצאו בפארק עשרות עצים בוגרים שנשתמרו עוד עם הקמת השכונה ושולבו באופן הרמוני עם הבניה הענפה.

גם מבחינה תחבורתית, פארק גליל ים מאפשר גישה נוחה לעורקי התחבורה הראשיים, כך, באמצעות שבילי ההליכה ומסלולים האופניים בשכונת גליל ים, ניתן בקלות להגיע לתחנות האוטובוס, תחנת רכבת הרצליה ועוד.

חווה חקלאית גליל ים

כחלק מחזון ההקמה של שכונת גליל ים החדשה, עוד בשלבי התכנון הראשוניים של השכונה, ניכר כי ליוזמי התכנית, חשוב היה לשלב בין הרצון להוסיף יחידות דיור בעתודת הקרקע הנחשקת לבין שילוב פסטורלי של כפריות ואזורים פתוחים לציבור הרחב. אפשר לומר שהשכונה שאבה מעט מהאווירה הקיבוצית של קיבוץ גליל ים ממנו נרכשו הקרקעות על ידי המדינה לטובת פיתוח ובניית שכונת גליל ים החדשה.

בשל הרצון לעודד את אוכלוסיית העיר הרצליה לרובד הבריאותי והכפרי, הוחלט לאפשר בשכונה אזור שלם המיועד כל כולו לגידול ירקות ממש בתוך העיר הרצליה – בתוך שכונת הכוכבים של הרצליה – שכונת גליל ים. 

גם כאן בשכונת גליל ים המשיכו עם המגמה הצומחת בערים רבות בעולם, בה ערים הקימו חוות לגידול חקלאי בתוך שטחי הערים, כך, יזמה המחלקה לפיתוח סביבתי בהרצליה והיחידה לאיכות הסביבה על הקמת חווה חקלאית דומה בשכונה החדשה בגליל ים הרצליה.

מוקדי עניין בשכונה

כל תושבי העיר הרצליה יכולים לשכור חלקת אדמה לעבודה חקלאית, באופן המפתח את החקלאות העירונית. באמצעות השכרת ערוגה בחווה החקלאית של שכונת גליל ים תוכלו לגדל בעצמכם ירקות ופירות אורגניים בסביבה אידיאלית ובליווי והדרכה של מדריכים במקום.

על פי אתר עיריית הרצליה, בחווה יעמדו לרשות התושבים: כלי עבודה, קומפוסט אורגני, מים ומערכות השקיה לערוגות וכן ליווי והדרכה מקצועית.

מתאים לכל מי שמעוניין מעל גיל 18. כמובן שניתן להגיע עם הילדים.

חינוך

כשמדברים איתי על שכונת גליל ים , בדרך כלל מדברים איתי על דירות בגליל ים. מסתבר שגליל ים זה מזמן לא רק דירות. בגליל ים תמצאו קהילה! 

קהילת גליל ים היא שמתווה בסופו של דבר את טיב החינוך בגליל ים. אמנם שוק הנדל"ן בגליל ים אמנם גועש, אבל מה שמצדיק את ההסתערות על דירות בגליל ים זו דווקא קריית החינוך של השכונה הכוללת גני ילדים, בתי ספר חדשניים ואפילו מרכז קהילתי עם חוגים, תרבות, ואירועים (חלקם עדיין בפיתוח ובניה).

למידע נוסף על בתי הספר בגליל ים, גני ילדים בגליל ים וחינוך בגליל ים, מצורף לנוחיותכם קישור לאתר העירייה הייעודי של שכונת גליל ים.

https://www.glil-yam.com/

לשאלות, ייעוץ וטיפים לפני מכירת דירה אשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

עידן אבו, בעלים 054-5326522

מומחה בתיווך נדל"ן בהרצליה

ריל REAL Herzliya

בית אמיתי לנדל"ן!

idan passport
השאירו פרטים ונחזור בהקדם